Úvodní stránka - šipka


Levý box

Anketa

Užitečné odkazy

Levý box

Levý box

Levý box

Levý box

Levý box

Levý box

Levý box


Patička

Obec Dubičné

Dubičné 15
373 71 Rudolfov
Starosta: Ing. Vladimír Hronek
Tel: 387 202 094
E-mail: obec@dubicne.cz
IDDS: fd4ax3v

Fakturační údaje

Obec Dubičné
IČ: 00581275
DIČ: CZ00581275
Účet: 32226231/0100, Komerční banka

Úřední hodiny

PO: 16 - 18 hod.
ÚT: dle domluvy
ST: 16 - 18 hod.
ČT: dle domluvy
PÁ: dle domluvy
Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Nastavení cookies Prohlášení o cookies

Mapa

Kliknutím přejdete na Mapy.cz

Úvodní stránka - O obci

Obec Dubičné

Úvodní stránka - O obciObec se nachází 4 km východně od Český Budějovic na úpatí malebného kopce zvaném Dlouhý vrch, který dosahuje  nadmořské výšky 551 m  a je součástí mírného pohoří nazývaného Lišovský práh (původně Rudolfovsko-Borovanský hřbet). Přívětivá vesnička se skládá ze tří místních částí – Velké Dubičné, Malé Dubičné a Samoty – rozložených kolem Dlouhého vrchu.

Katastr obce má výměru  326 ha a asi 411 obyvatel ( v roce 2019) . Jednu pětinu katastru obce pokrývají lesy. Lesní porosty tvoří zejména v souvislejších celcích dub letní, březina, smrk ztepilý, borovice, méně jsou zastoupeny další dřeviny, jako javor , lípa, hloh, vrba, habr obecný a buk lesní.

 Obec byla založena pod západním svahem Dlouhého vrchu. Naši předci chytře založili osadu  v mírném údolí, které je dobře patrné při pohledu z Dlouhého vrchu, ale i při  příjezdu od Rudolfova. Místo je v zimním období dobře chráněno proti studeným severním a východním větrům. Hladina  rybníku na návsi  je ve výšce  478 m nad mořem. Malé Dubičné  leží od Velkého Dubičného  asi 1 km východním směrem v nadmořské výšce 530 - 540 m.

Část Samoty se nachází asi 1 km od Velkého Dubičného na jižním úpatí Dlouhého Vrchu ve výšce  cca 500 - 510 m.nad mořskou hladinou.

Dlouhý vrch skýtá nádherný panoramatický  pohled do Českobudějovické pánve s krajským městem. Zleva je obzor lemován Blanským lesem s Kletí a Klukem, dále nelze přehlédnout Špičák, Chlum, Libínské Sedlo nad Prachaticemi, Bobík a Boubín u Vimperku. Ze samého vrcholu Dlouhého vrchu a ze Samot je možno spatřit i Novohradské hory.


Úvodní stránka - hotlinks